Окружно такмичење из географије

ДешавањаComments Off on Окружно такмичење из географије

На Окружном такмичењу из географије које је одржано у нашој школи 22. априла 2023. године учествовали су ученици 7. и 8. разреда из 22 школе са територије општина Краљево, Нови Пазар, Рашка, Тутин и Врњачка Бања. Такмичењу су присуствовала 24 ученика седмог разреда (пријављено је 25 ученика) и 10 ученика осмог разреда , а ученица 8. разреда Искра Васиљевић је учествовала на окружном такмичењу из географије у ОШ” Милош Савић” Лучица, због учешћа на државном такмичењу из физике у ОШ “Краљ Александар I” у Пожаревцу. Српско географско друштво је за све ученике- такмичаре обезбедило пригодан поклон.

Према пропозицијама такмичења на републичко такмичење пласирали су се ученици који су освојили 90 и више бодова:

7. разред

1. Михајло Тиосављевић, ОШ ,,Меша Селимовић “ Нови Пазар, наставник Владимир Величковић

2. Мехмед Чалаковић, ОШ ,,Рифат Бурџевић Тршо“ Тутин, наставник Енис Мециновић

3. Сулејман Бојаџић, ОШ ,, Рифат Бурџевић Тршо“ Нови Пазар , наставница Мујесира Мехмедовић

8. разред

1. Јана Маркићевић, ОШ ,,Бранко Радичевић“ Вранеши, наставница Радуна Савић

2. Искра Васиљевић, ОШ „IV краљевачки батаљон“ Краљево, наставница Мила Вукомановић

Честитамо свим ученицима и њиховим наставницима на оствареним резултатима и желимо пуно успеха у државном такмичењу.

Љиљана Ракић, наставник географије