Окружно такмичење – Смотра рецитатора Србије

ДешавањаComments Off on Окружно такмичење – Смотра рецитатора Србије

Две ученице  5. разреда наше школе, Сара Павловић и Василија Динуловић, пласирале су се на Окружни ниво Смотре рецитатора Србије под називом „Песниче народа мог“ који се традиционално одржава у Центру за културу, образовање и информисање „Градац“ у Рашки. Смотра је одржана у уторак, 24. априла 2018. године. На Смотри је учествовао 41 ученик Рашког округа, а ученици су били подељени по категоријама: млађи, средњи и старији узраст. Задатак жирија није био нимало лак. Требало је одабрати по једног представника у све три групе. Након што је саслушао све овогодишње учеснке, трочлани жири је одлучио да ове године Рашки округ на Републичкој смотри у Ваљеву представља Василија Динуловић, која припада средњем узрасту. Победница је награђена пригодним поклоном који су обезбедили организаори.