Октобар- месец правилне исхране

ДешавањаComments Off on Октобар- месец правилне исхране

Институт за јавно здравље „ДР Милан Јовановић Батут” и ове године расписао је ликовни и литерарни конкурс на три теме:  „Чувам своје зубе- поносим се осмехом”, „Дојење је поклон за цео живот” и „Бирам паметније, храним се здравија”.

Циљ конкурса је да се подстакне здравствено васпитни рад у предшколским установама и основним школама на тему оралног здравља, правилне исхране и подршке дојењу. Од најранијег узраста важно је формирање правилних навика у исхрани и неги зуба. Ученици наше школе определили су се за теме „Чувам своје зубе- поносим се осмехом“ и „Бирам паметније, храним се здравије”. На литерарном конкурсу награђени су Миа Рајковић 6/1 (наставница Слађана Милојевић), Александар Карајловић 5/5 (наставница Ивана Кекерић) и Анђела Шулубурић 1/1 (учитељица Јелена Митрић).Ученици су представили своје радове у четвртак, 23.12.2021. године у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани”, а након тога су им уручене награде и дипломе.