Отварање прве „паметне учионице“ у Србији

ДешавањаComments Off on Отварање прве „паметне учионице“ у Србији

У нашој школи је свечано отворена прва ”паметна учионица” у Србији. У уторак, 21.03.2017. године, посетили су нас министар просвете, науке и технолошког развоја и представници компаније „Huawei“. DSC_5944Захваљујући сарадњи министарства и компаније, сада поседујемо комплетну информационо-комуникациону инфраструктуру, односно, таблет уређаје за пласирање дигиталног садржаја у настави. Унапређен је и постојећи систем видео надзора у циљу повећања безбедности ученика и заштите објеката. Министарство просвете, науке и технолошког развоја је определило средства и за санацију котларнице у матичној школи.

На свечаности поводом почетка примене пројекта „Паметна учионица”, директор школе, Биљана Барловац, се захвалила министру просвете, науке и технолошког развоја, господину Шарчевићу и потпредседнику компаније „Huawei“, господину Ли Менгкуну, на подршци и указаном поверењу, јер је за наш колектив ово знак да идемо у правом смеру развоја и велика мотивација да још више радимо на унапређењу образовно-васпитног рада са циљем подизања нивоа образовних постигнућа наших ученика. Госте је испратила са жељом да из наше школе понесу лепе утиске и да нам и убудуће са радошћу долазе.