ПАЖЉИВКО

ДешавањаComments Off on ПАЖЉИВКО

Ученици првог  разреда наше школе били су у прилици да почетком новембра присуствују едукативној представи Пажљивко усмереној на подизање свести о понашању у саобраћају.

Представа је реализована у простору Саобраћајне школе у Краљеву, а данас су стигли поклони од Агенције за безбедност саобраћаја,која је и покровитељ овог пројекта.

Пажљивкова бојанка  је осмишљена тако да деца имају могућности да одређене ситуације у саобраћају, забaвљајући се, боје и на тај начин упознају са појмовима и правилима у саобраћају.

У књизи „Пажљивкова правила у саобраћају“ обухваћене су све оне најважније, животне лекције, које деца треба да савладају како би била безбеднија у саобраћају. У овој књизи обрађене су теме везане за пешачење и прелазак улице, игру, вожњу аутомобилом, вожњу бицикла, понашање на селу и прелазак преко пруге. Дакле, описане су све ситуације у којима се деца могу наћи, било самостално, у друштву или са неким старијим.

Књига и бојанка су намењена, како деци, тако и старијима да се подсете правила понашања у саобраћају.