ПАМЕТНО & БЕЗБЕДНО

ДешавањаComments Off on ПАМЕТНО & БЕЗБЕДНО

Након радионице за родитеље и наставнике, реализоване у марту месецу на тему дигиталне безбедности, организована је још једна намењена ученицима петог и шестог разреда.

У оквиру рада  Клуба родитеља и наставника наше школе  организована је радионица на тему дигиталне безбедности коју су реализовали запослени у Министарству  трговине, туризма и телекомуникација. Низом очигледних примера, преузетих из стварног живота, ученицима су представљене предности и недостаци коришћења друштвених мрежа. Предочено је да деца знају доста о интернету, али немају довољно животног искуства да би била свесна опасности које их вребају. Низом слајдова, интеракције са ученицима говорило се о употреби интернета, предаторима, четовању, опседнутости виртуелним пријатељима.

Сарадњу  настављамо низом активности које смо предвидели за наредну школску годину. Планиране су радионице и предавања намењена родитељима, наставницима и ученицима.