„Петлићи“ на Државном такмичењу у пружању прве помоћи

ДешавањаComments Off on „Петлићи“ на Државном такмичењу у пружању прве помоћи

Црвени крст Србије је у суботу 16. септембра 2023. године  организовао   Државно такмичење екипа у пружању прве помоћи.   Такмичење је одржано на  великом платoу  код фонтане у Студентском граду у Београду.

Црвени крст Краљево су у пружању прве помоћи  представљале екипе подмладка, омладине и “Петлића”. „Петлићи “ (ученици четвртог и петог разреда наше школе) су  у ревијалном  наступу приказали своје знање у три задатка(вештине): 1. Поступак заустављања крварења  из посекотине на подлактици (директним притиском на место крварења, преко газе) и превијање повређене руке,

2. Имобилизација повређене руке уз тело (уз употребу две троугле мараме) и

3. Имобилизација повређене ноге (потколенице ) употребом више троуглих марама и меком подлошком између ногу.

Екипа „Петлића“, са златном медаљом око врата, у саставу Софија Милићевић  5/2, Андреа Кнежевић   5/2, Лазар Куч   5/2, Ирена Савић  4/3, Ирина Јовановић   5/3 и  Андреј Јовановић   5/3 успешно су представили Црвени крст Краљево, а самим тим и нашу школу.

Чланове екипе примила је  директорка школе Милена Брковић и честитала им на успеху.