“ПЕТНИЦА” и на Гочу

ДешавањаComments Off on “ПЕТНИЦА” и на Гочу

Ученице наше школе, Анђелија Рудњанин, Теодора Барлов и Миона Стојановић, као и наставница хемије, Милена Брковић су учествовале у мини истраживачком семинару, Научни контакт – Игром до науке, који је одржан на Гочу у периоду од 15 – 17. марта 2019. године. Семинар је организован од стране локалне самоуправе и Школске управе Краљево и Природно – математичког факултета из Крагујевца. На семинару је учествовало 65 ученика седмог и осмог разреда из Краљева, Београда, Зајечара, Зрењанина, Крушевца, Аранђеловца, Свилајнаца, Пожаревца и Новог Сада који су талентовани за хемију и биологију.

Секције из хемије и биологије, под називима „Све ми боје лепо стоје“ и „Од молекула до екосиСТЕМа“ су промовисале интердисциплинарност, тј СТЕМ образовање. Част али и задовољство нам је било да смо и ми били део овог научног скупа.