ПИСМЕНОСТ И СТАРИ СЛОВЕНИ

ДешавањаComments Off on ПИСМЕНОСТ И СТАРИ СЛОВЕНИ

Уочи Дана словенске писмености ученици средње Шумарске школе и ОШ ,,Доситеј Обрадовић“ из Врбе приредили су занимљив јавни час посвећен древној религији Словена, почецима писмености код Срба и покрштавању Словена.

Како је изложба експоната настала током припреме овог часа,отворена неколико дана, ученици четвртог разреда су је организовано посетили у петак, 27. маја.

Поред реплике старе Совенске куће, ученици су видели како су изгледали богови, светилишта, праг и посуде из којих су служили храну.

На часовима српског језика и природе и друштва су већ говорили о Перуну, Сварогу, Дажбогу, Велесу, Моруни, Лади, а како их је ,,оживео“ вероучитељ Милан Милутиновић могли су да виде у Дому војске у Краљеву.