Порески час у ОШ ”Вук Караџић”

ДешавањаComments Off on Порески час у ОШ ”Вук Караџић”

Представници Пореске управе Републике Србије одржали су порески час ђацима четвртог разреда Основне школе „Вук Караџић“ у Краљеву.

Кратак филм „Порез плати да ти се добрим врати“ гледало је више од 150 ђака, који су се потом укључили у интерактивно и занимљиво предавање и квиз. Ђацима је на једноставан и њима примерен начин објашњено куда иде новац од пореза и да се један део користи за изградњу и опремање школа.

“Порез плати да ти се добрим врати”

image

Пореска управа Републике Србије у сарадњи са Министарством просвете организује Порески час за ђаке четвртог разреда основних школа. Циљ одржавања пореског часа је да се деца што раније упознају са основним пореским прописима и пореским моралом. Пројекат је подржао и ГИЗ.

ИЗВОР: http://www.purs.gov.rs/biro-za-informisanje/novosti/4189/poreski-cas-u-kraljevu.html