Посета представника Полицијске управе нашој школи у Змајевцу

ДешавањаComments Off on Посета представника Полицијске управе нашој школи у Змајевцу

UntitledДа су гости код нас увек добродошли, показали смо то и данас. На велику радост ученика IV/7  одељења, у издвојеном одељењу Змајевац, посетио нас је представник Полицијске управе и са њима разговарао на тему Основи безбедности деце. Укратко су упознати са безбедношћу деце у саобраћају, о заштити деце од алкохола и опојних дрога, опасностима које их вребају на Интернету и друштвеним мрежама, о превенцији и заштити деце од трговине људима, о дечијим правима, као и важност позивања броја 192 у нужним ситуацијама.

Објашњено им је како треба да се понашају у разговору са непознатим људима и које мере треба предузети ако се осећају несигурно или угрожено. Гост им је показао своју полицијску значку, а унифору коју свакодневно носе су описали заједно. Ученици су активно учествовали у разговору и постављали веома занимљива, али и озбиљна питања: „Да ли сте некада ухапсили некога?”, „Ко Вам помаже у проналажењу дроге?”, „Ко дресира пса трагача?”, „Да ли увек мора да носите униформу и своју значку?”…

Дружење се за данас завшило, али верујемо да је ово само почетак њихове посете нашој школи. Хвала им што мисле на нас!