ПОСЕТА ПРЕДСТАВНИКА СЕКТОРА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

ДешавањаComments Off on ПОСЕТА ПРЕДСТАВНИКА СЕКТОРА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

У оквиру пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“, дана 28.09.2023.године представници сектора за ванредне ситуације посетили су нашу школу и одржали предавање ученицима. Предавање је реализовано у једном одељењу првог разреда у матичној школи и једном одељењу другог разреда у издвојеном одељењу на Берановцу. Ученицима су презентовани кратки анимирани филмови који, кроз језик разумљив најмлађима, приказују правилно реаговање у случају пожара, поплава и земљотреса. Деца су са пажњом пратили излагање и активно учствовали постављањем великог броја питања. Сви су добили бојанке које приказују и садрже неопходне информације и бројеве телефона које је потребно позвати у случају опасности. Планирано је да се у наредном периоду ово предавање реализује у свим одељењима првог и другог разреда.