Предшколци на часу у нашој школи

ДешавањаComments Off on Предшколци на часу у нашој школи

У четвртак, 23.5.2017. године предшколске групе из ”Звезданог гаја” били су гости и учесници у раду у нашој школи. Ученици трећег разреда  наше школе, учитељице трећег разреда и учитељи из продуженог боравка направили су заједнички рад на тему елементарних непогода.

viber image1111

Након цртаних филмова Волта Дизнија на тему пожара и презентације о поплавама, земљотресу и пожарима ученици су заједничким радом осмислили и урадили паное на ову тему. Предшколци су показали завидно знање о помоћи у непогодама, значају волонтера, цивилне заштите и учешћа војске и полиције.

111111

Кроз одговоре, цртеже, заједнички рад, показали су хуманост и солидарност посебно како је могуће помоћи животињама и људима. Ученици наше школе су им помогли у изради паноа, које су као продкут рада понели у свој вртић. Циљ ове радионице је промовисање хуманих вредности, сарадња различитих узрасних група, подршка у раду, развијање свести о учешћу у ситуацијама када је некоме помоћ потребна.