ПОТПИСИВАЊЕ ПОВЕЉЕ О САРАДЊИ СА ШКОЛОМ ИЗ РАМАЛЕ

ДешавањаComments Off on ПОТПИСИВАЊЕ ПОВЕЉЕ О САРАДЊИ СА ШКОЛОМ ИЗ РАМАЛЕ

У периоду од 6. 6. па до 11. 6. 2016. године ОШ „Вук Караџић“ су посетили представници Основне школе из града Рамале у Палестини. Разлог њихове посете ОШ „Вук Караџић“ јесте ближе упознавање са начином рада у ОШ „Вук Караџић“ и потписивање протокола о сарадњи двеју школа.

Као представници Школе наде (School of hope) из Рамале, у наш град су дошли директор поменуте школе Мајкл Абу Газалех ( Michael G. Abu Ghazaleh ) и наставник исте школе Марлен Муалем (Marlin Muallem).

Током боравка гости су имали прилику да се упознају са нашом културом, људима и самим животом у Краљеву и Србији. Испланиране су посете и састанци које су за циљ имале практично упознавање са радом у нашој школи и разматрање могућности о будућој сарадњи на међународним пројектима.

Распоред посета /обиласка је следећи:

• 6.6.2016. понедељак

• обилазак матичне школе, објекта и рада

• упознавање са градоначелником града Краљева, Илић Томиславом

• гостовање на отварању традиционалног програма „Лето код Абрашевића“ и прославе 90-годишњице постојања поменутог КДУ-а

• свечана вечера поводом истог

• 7.6.2016. уторак

— обилазак Градске библиотеке

— обилазак Духовног центра

— обилазак Народног музеја

• 8.6.2016. среда

— присуство радионици „Играм против насиља“ у матичној школи која је реализована у оквиру пројекта „Партнерски за образовање – образовање за 5 плус“ – фонда за отворено друштво

— упознавање са радом средње Угоститељско-туристичке школе у Врњачкој Бањи и разговор о могућој сарадњи

— посета Угоститељско-туристичке школе у Врњачкој Бањи

— обилазак Врњачке Бање

• 9.6.2016. четвртак

• обилазак издвојеног одељења на Берановцу

• присуство приредби изведеној на енглеском језику поводом завршетка 2. полугодишта

• свечано потписивање Протокола о сарадњи двеју школа

• посета Градској управи града Краљева

• пријем код Начелника рашког округа Симовић Небојше

• 10.6.2016. петак

• обилазак манастира Жиче

• обилазак „Крстограда“

• обилазак града Краљева

• 11.6.2016. субота

• припрема за пут

• повратак у Амбасаду Палестине у Београду

Након 6 дана боравка у Краљеву и упознавања са животом и радом људи, културом живљења и обичајима, наши пријатељи из Палестине су изразили одушевљење и осетили блиску повезаност са нашим народом, што су и нагласили у изјави за штампу на локалној телевизији.