ПОХВАЛЕ ЗА ,,КЕНГУР” ТАКМИЧЕЊЕ

ДешавањаComments Off on ПОХВАЛЕ ЗА ,,КЕНГУР” ТАКМИЧЕЊЕ

Друштво математичара Србије годинама уназад  организује   Међународно  такмичење  ,,Кенгур без граница“.

На том такмичењу учествују све школе у Србији, а  за прошлу школску годину, због епидемиолошких  услова, организовано је у октобру 2020.године.

Након тестирања ,прегледа задатака добили смо одличне вести .

Ученици  3/1 ,Филип Бачевић   и  Игњат Војводић су се пласирали у првих двадесет кандидата на нивоу Републике.

Такође и ученик  петог разреда Петар Лазаревић је постигао успех у такмичењу котирајући се у првих двадесет кандидата  на  државном нивоу. Ученици су добили похвале за постигнуте резултате ,као и школа као институција која подстиче рад талентованих ученика.