Појање ученика наше школе у храму Светог Василија Острошког

ДешавањаComments Off on Појање ученика наше школе у храму Светог Василија Острошког

На дан празника Богојављења, који црква обележава 19. јануара, у храму Светог Василија Острошког на Берановцу служена је Света Архијерејска Литургија, којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ жички Господин Јустин. Уз саслуживање бројних црквених великодостојника, свештенства, појаца за певницом.

Посебну радост присутним верницима чинило је умилно појање ученика Основне школе ,,Вук Караџић” и дечјег црквеног хора Свети архиђакон Стефан, при храму Св. Тројице у Краљеву. Деца су кроз појање различитих мелодија својим даром сведочила славу Господа и на тај начин загрејали срца свих присутних, сведочећи тиме љубав, која дела у заједници Свете Литургије.