„Право да имам право“

ДешавањаComments Off on „Право да имам право“

Дана 15.10.2021. одржана  је радионица под називом „ Право да имам право“ о важности  познавања дечјих права и обавеза. Радионицу је организовала библиотекарка  у сарадњи са учитељицом Маријом Ракић из продуженог боравка. Вођен је разговор  са ученицима из продуженог боравка о дечијим правима и обавезама, читани су  одлоци из „Буквара дечјих права“ и урађен је пано. Циљ радионице је да се концепт дечјих права учини разумљивим и приближи деци. На шта деца имају право и које обавезан да им та права омогући и оствари, али и шта је оно што може да угрози дечја права, нека су од питања на која су дати одговори током ове радионице.