Прваци у  школској  библиотеци

ДешавањаComments Off on Прваци у  школској  библиотеци

У среду, 4.10.2023. ученици првог разреда матичне школе посетили су по први пут школску библиотеку у оквиру активности поводом Дечје недеље.

Библиотекарка је у разговору са ученицима истакла значај културе читања у образовању, упознала прваке са правилима понашања у библиотеци, са књижевним фондом којим располаже библиотека,  указала им на  правила која треба да поштују у библиотеци и када позајмљују књиге. Препоручене су им занимљиве књиге прилагођене њиховом узрасту. Сви прваци су са одушевљењем прелиставали изложене  књиге, са радошћу су препознавали књиге које су им читали родитељи за лаку ноћ, коментарисали их  и показивали садржаје једни  другима. Библиотекарка је прочитала песму „Пачја школа“ Јована Јовановића Змаја, а прваци су изнели своје утиске о прочитаној песми.  Дружење је завршено уз обећање ученика да ће  редовно посећивати библиотеку кад савладају вештине читања и писања и да ће позајмљене књиге чувати да би и друга деца могла да уживају у читању.