Представљање школе на сајму образовања „Путокази“ у Новом Саду

ДешавањаComments Off on Представљање школе на сајму образовања „Путокази“ у Новом Саду

Другог дана 12. Међународног сајма „Путокази“, 07.03.2017. године, на Новосадском сајму, нашу школу су представиле директор школе, Биљана Барловац, педагог школе, Аница Саковић, и ученица осмог разреда, Мила Матовић. На штанду Министарства просвете, науке и технолошког развоја, угостила нас је Угоститељско-туристичка школа са домом ученика из Врњачке Бање. Помоћнику министра за средње образовање и васпитање и образовање одраслих, Александру Пајићу, представљене су активности које наша школа спроводи у оквиру Програма професионалне орјентације, као увод у дуално образовање.

IMG_4725

Поносни смо на дугогодишњу сарадњу са Угоститељско-туристичком школом у Врњачкој Бањи у каријерном вођењу ученика. Кроз реалне сусрете ученици наше школе имају прилику да испробају праксу. Ученицима се додељује вршњак ментор где ученици вршњачком едукацијом, а у складу са својим афинитетима испробавају праксу. На тај начин, ученицима омогућавамо да се квалитетно припреме за избор будућег занимања, а стручне школе добијају мотивисане ученике који ће бити припремљени за тржиште рада. Интензивно радимо на успостављању успешне сарадње образовних институција и привредног сектора. Овим корацима омогућавамо младима да пронађау посао, привреда добија стручан кадар а самим тим се и смањује степен незапослености младих. Програм професионалне орјентације у нашој школи помаже ученицима да планирају  развој своје каријере у складу са личним карактеристикама, знањима и вештима, као и перспективама запошљавања.