Прилог ТВ Мелос – Прва “паметна учионица” у Србији

ДешавањаComments Off on Прилог ТВ Мелос – Прва “паметна учионица” у Србији

Основна школа ,,Вук Караџић” је једна од ретких школа у Србији у којој функционише већ две године “паметна учионица”. Искуства су позитивна, јер се у значајној мери унапредио процес наставе, кажу наставници, а ученици кажу да лакше на овај начин савладају градиво.

У текућу школску годину ушло се са око 2000 дигиталних учионица према подацима Министарства просвете. Дигитална настава подразумева да слушају предмете код наставника обучени за овај вид предавања у учионицама опремљеним добрим интернетом, рачунарима, таблетима, пројекторима, “паметном таблом”, који младима на пријемчив начин показују градиво. У Краљеву у ОШ ,,Вук Караџић” опремљена је “прва паметна учионица” у Србији још пре две године, искуства наставника говоре да је настава значајно унапређена. Поред ове учионице опремљене су још две ученице у матичној школи и у издвојеном одељењу на Берановцу.