Природа оплемењује лепотом

ДешавањаComments Off on Природа оплемењује лепотом

Шумарска школа из Краљева је ове године објединила и обележила два велика празника – Светски дан шума и Светски дан поезије и расписала литерарни конкурс за ученике од 5. до 8. разреда на тему „Природа оплемењује лепотом“. У амфитеатру школе приказан је богат и занимљив програм, у коме су се смењивали музика, поезија и проза.  Међу више од сто радова који су пристигли из целе Србије нашли су се и радови наших ученика. Како је наша школа послала велики број одличних радова, захвалницу за учешће добила је Сандра Рудњанин, наставница српског језика и књижевности. Захваљујући креативности и посвећености наших ученика који су писали приче и песме на ову тему, школа је уз захвалницу добила и саднице белог бора које ће оплеменити наша школска дворишта. После ове свечаности, ученици су добили поклоне, дрвене држаче за мобилни телефон, а имали су прилику да са професорима Шумарске школе обиђу кабинете и школске објекте и упознају су се различитим биљним и животињским врстама.