Пробни завршни испит

ДешавањаComments Off on Пробни завршни испит

Ученици основних школа у Србији полагали су у петак и суботу пробни завршни испит из математике, српског језика и комбинованог теста са питањима из историје, географије, биологије, хемије и физике. У Краљеву има 1300 ученика осмог разреда, а у нашој школи 148 који ће изаћи на завршни испит. Поводом тога, за емисију Ово је Србија која се емитује на РТС – у, директорка школе госпођа Биљана Барловац истакла је следеће:

Данашњи завршни испит је веома значајан за ученике, јер атмосферу коју данас осете је идентична оној коју ће осетити  на правом завршном испиту али је веома корисна зато што ученици добију повратну информацију о нивоу њиховог знања и заправо они имају времена да унапреде та своја знања до завршног испита.

Након овог пробног испита матуранти могу да уоче своје грешке, да поправе знање и да се што боље припреме за прави матурски испит који их очекује 17. 18. и 19. јуна 2019. године.