Продужени боравак – Обележавање Дана заштите животне средине

ДешавањаПродужени боравак - ДешавањаComments Off on Продужени боравак – Обележавање Дана заштите животне средине

5. јуна у продуженом боравку кроз разне активности, са циљем да се скрене пажња на бројне еколошке проблеме и потребу очувања природе, обележен је Дан заштите животне средине.

Након што су ученици, са својим учитељицама Снежаном Миковић и Сузаном Кањевац, разменили мишљења како човек својим негативним деловањем угрожава опстанак живог света и који су узроци његовог деловања, уследио је разговор о мерама заштите како би код ученика развили свест о значају и потреби очувања животне средине.

Да бисмо уопштили активност, своја знања о данашњој теми су преточили кроз илустрацију и писању порука о мерама заштите животне средине.

Важност 5. јуна су истакли и кроз представу под називом ” Сеоски поток ” чији актери су били управо ученици продуженог боравка и на тај начин послали јасну поруку читавом свету о важности очувања природе која нас окружује.

Галерија фотографија: