„Саветовање о ученичким задругама“

ДешавањаComments Off on „Саветовање о ученичким задругама“

У четвртак, 18. априла 2019. године у ОШ „IV краљевачки батаљон“ одржано је „Саветовање о ученичким задругама“ за директоре и наставнике основних школа. Уводну и поздравну реч дале су Марина Вучинић, директорка у ОШ „IV краљевачки батаљон“ и Бојана Маринковић, руководилац Школске управе Краљево. Саветовање је отворила Весна Недељковић, помоћница министра за предшколско и основно образовање и васпитање. Др Славица Јакшић, начелница Одељења за области прешколског и основног образовања и васпитања говорила је о актуелностима у области предшколског и основног образовања и васпитања, а Др Гордана Степић, саветница за финансијску писменост и предузетништво представила је Правилник о ученичким задругама и Водич за ученичке задруге. Јелена Стефановић, наставница технике и технологије, Томица Стојановић, директор ОШ „Свети владика Николај“ из Брадарца и Драгана Лазовић , директорка ОШ „Светозар Марковић“ из Краљева представили су примере добре праксе рада ученичких задруга.

Ученици и наставници школа које имају ученичку задругу корисно су искористили своје околне потенцијале и остварили приход. Проф. др Марко Шпилер, директор ЦМН и Института за јавни менаџмент говорио је о јавним набавкама у контексту организације рада ученичких задруга. Завршну реч дала је помоћница министра за предшколско и основно образовање и васпитање, Весна Недељковић. Циљ Саветовања био је оснаживање и подршка за оснивање ученичких задруг, које ће не само остваривати приход, који ће искористити да екскурзије и уџбеници буду јефтинији, већ финансијски описмењавати ученике, учити их да раде заједно и развијају другарство.

Галерија фотографија: