Сарадња наше школе са Шумарском школом у Крљеву

ДешавањаComments Off on Сарадња наше школе са Шумарском школом у Крљеву

Данас  22. априла на Дан планете Земље, ученици Шумарске школе Краљево су посетили школу на Берановцу .

Гости су на поклон донели стабла црног ораха, белог јасена и тополе са жељом да будуће стасито дрвеће краси школско двориште и што је још важније  обогаћује ваздух кисеоником. Овом приликом су ученици 4. разреда  ОШ  „Вук Караџић“ имали прилике да на лицу места виде како се правилно сади ово дрвеће.Све ово било је поткрепљено објашњењима професора Ивана Мацана, који је  заинтересованим ученицима указао на најбитније детаље и одговарао на занимљива питања .

Данашња дешавања је забележила телевизија Мелос, телевизија Краљево као и камера наше школе. Овом приликом ученици 4. разреда су истакли да уочавају грешке одраслих који у трци за зарадом и свременим животом,загађују животну средину не водећи рачуна о будућим генерацијама.Истакнуте су поруке да је потребно  очистити природу од  отпада,користити обновљиве изворе енергије и што је могуће више, садити  дрвеће, јер тако ширимо плућа наше планете и помажемо јој да још дуго живи!