Сарадња са СОС Дечијим селом из Краљева

ДешавањаComments Off on Сарадња са СОС Дечијим селом из Краљева

Представници СОС Дечијег села су у матичној школи и ИО Берановац  21.фебруара 2024. почели са реализацијом активности у оквиру пројекта „Превенција агресивног понашања и проблема у понашању“ у склопу Програма клуба за младе. Упознали су ученике одељења 7/1 и 8/4 са овим програмом и одржали прву радионицу у низу. Идеја је да наши ученици стекну увид у проблеме, повећају одговорност за сопствено понашање и на тај начин допринесу превенцији вршњачког насиља.

Радионице су усмерене на развој и унапређивање социјалних вештина код ученика и вештина превазилажења насилног понашања, јачање личне и друштвене одговорности, развој емпатије и усвајање позитивног система вредности, а све са циљем смањења друштвено неприлагођеног понашања.

Ученици су показали велико интересовање за активно учешће у радионичарском раду.