Сајам образовања и професионалне оријентације

ДешавањаComments Off on Сајам образовања и професионалне оријентације

Ученици осмог разреда ОШ „Вук Караџић“ у пратњи родитеља, одељењских старешина, педагога и директора школе посетили су 10.05.2017. године Сајам образовања и професионалне оријентације.

viber imaged

Овогодишњи Сајам организован је од стране Центра за информисање и професионално саветовање (ЦИПС) уз подршку Школске управе, локалне самоуправе, филијале Националне службе за запошљавање (НСЗ), Регионалне привредне коморе и Канцеларије за младе, у краљевачкој хали спортова.

eeqqqaa

Под слоганом „Дођи, види, одлучи“ овом приликом своје наставне програме представило је десет средњих школа из Краљева и Врњачке Бање. Ученици осмог разреда и њихови родитељи су били у прилици да се информишу о начину уписа, смеровима и образовним профилима, као и да се на практичним презентацијама упознају са радом школа.

dwadqqq

На штанду НСЗ-а ученици су учествовали у радионици „Значај избора занимања“ коју су водили стручни сарадници краљевачке филијале НСЗ.