Свети Сава у нашој школи

ДешавањаComments Off on Свети Сава у нашој школи

Поводом Дана Светог Саве, 27. 01. 2020. године  у издвојеном одељењу на Берановцу одржана је пригодна свечаност којом је обележена школска слава.

После уводног обраћања директора школе, Милене Брковић, ученици четвртог разреда су извели рецитал под називом „Пут се за путником рађа“, који су улепшали чланови хора и фолклора. Програм су припремиле учитељице Владанка Спасојевић, Драгана Величић и Татјана Марјановић.

Потом су додељене награде најуспешнијим ученицима на ликовном и литерарном конкурсу.Теме овогодишњег конкурса су биле: „Осам векова Савине молитве“ и „Српски манастири-извори светосавља“.

Награђени на ликовном конкурсу у категорији млађих разреда:

1. награда–Дуња Недељковић (III3),
  2. награда – Лав Славковић (IV2),
  3. награда–Јована Вељовић (III1).

Награђени на ликовном конкурсу у категорији старијих разреда:

1.награда–Невена Понорац (VII6),

2.награда –Вук Базић (VII1),

3.награда – Огњен Јаблановић (VII1).

Специјалну награду за учешће на конкурсу добила јеМагдалена Ђурић  (V1).

Посебно се похваљује рад Мартина Ивезића (VIII5).

Награђени на литерарном конкурсу:

1. награда–Љубица Трбољевац (VI3)

2.награда –Тијана Живаљевић (VIII2)

3.награда – Лена Љубичић (VI3)

У присуству великог броја ученика и родитеља пресечен је славски колач, а затим је настављено пријатно дружење за које су се побринули домаћини славе, професори физичке културе.