СВЕТИ САВА – ШКОЛСКА СЛАВА

ДешавањаComments Off on СВЕТИ САВА – ШКОЛСКА СЛАВА

Сваке година на овај дан подсећамо се ко је био Свети Сава, шта нам је оставио у наслеђе и колика је била његова жртва. Живот Светога Саве био је узвишен узор и углед како треба да верујемо и поступамо. Дошао је међу Србе као благослов да нас научи, просветли и осветли, излечи и оснажи. Био је духовни градитељ и обновитељ. Од његовог живота почиње једна велика културна епоха која би се могла назвати светосавска.

Прича о Светом Сави је најдужа историјска прича српског народа која не застарева. Његови путеви сујасни, исписани великим речима утехе, одишу безмерном љубављу, његова рука указује на прави, светосавски пут, пут милосрђа. Његова вера је наш путоказ.

Иако је прошло осам векова, значај и величина Светог Саве се не губи. Био је и остаће непролазна вредност српске историје.

Најмање што можемо да урадимо је то да следимо његове кораке и будемо добри људи какав је и он човек био, да наставимо да идемо његовим путем.

Свим ученицима и запосленима школе срећна школска слава- Свети Сава!

Милена Брковић