Светосавске награде на ликовном и литерарном конкурсу

ДешавањаComments Off on Светосавске награде на ликовном и литерарном конкурсу

Поводом прославе Светог Саве, Основна школа „Вук Караџић“ Краљево је расписала ликовни и литерарни конкурс за ученике школе.

И овог пута ученици су се одазвали у великом броју, а комисија је одлучивала у категорији млађих и категорији старијих разреда.

У категорији млађих разреда, на ликовном конкурсу изабрани су и награђени радови ученика:

1. место: Теодор Миловановић III/2
  2. место: Кристина Пантовић III/2
  3. место деле: Виктор Грковић IV/6  и  Ангелина Бјелић III/1

У овој категорији, комисија је доделила и посебне награде ученицим:

• Алекси Медојевићу II/6
  • Андреју Медојевићу IV/6

На литерарном конкурсу у истој категорији изабрани су и награђени радови ученика:

1. место: Сара Радосављевић III/1
  2. место деле: Лазар Андрић III/1 и Матија Милосављевић III/1
  3. место: Михаило Арсић III/4

У категорији старијих разреда, на ликовном конкурсу изабрани су и награђени радови ученика:

1.       место: Јана Долашевић VII/2

2.       место: Марија Кањевац VIII/1

3.       место: Ива Каличанин V/3

1.       место: Лав Славковић VII/2

2.       место: Душан Луковић VII/2

3.       место: Дуња Дабижљевић V/3

Свим изабраним ученицима биће уручене награде на Светосавској свечаности која ће се одржати 27. јануара 2023. године са почетком у 11 часова у издвојеном одељењу на Берановцу, где ће се уједно ове године одржати и ученичка приредба.

Милена Брковић