СВЕТСКИ ДАН ВОДА

ДешавањаComments Off on СВЕТСКИ ДАН ВОДА

Светски дан вода обележава се сваке године 22. марта. Тај дан је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године. Већ од 1993. године овај дан је почео да се обележава и, временом, значај овог дана је почео да расте.

Да вода има непроцењив значај за човека и природу уопште,данас смо и потврдили на ушћу Рибнице у Ибар.

Ученици четвртог разреда матичне школе су имали прилке да чују и разговарају са познатим природњаком и планинаром Чика Мињом.Овај планинар и заштитник река и природе уопште говорио је о заштити и очувњу токова река,њиховом значају и обавези деце и младих да чувају воде и шуме за будућност.

Ученицима се потом обратила и Бојана Миновић,активисткиња у области екологије и чланица Иницијативе Сачувајмо планинске реке  Краљева,с којом су ученици говорили о значају планинских река,биљном и животињском свету који се ту налази.

Дружење је завршено поздравом реци и стиховима,,наша вода мора бити здрава“