СВЕТСКИ ДАН ЧИШЋЕЊА

ДешавањаComments Off on СВЕТСКИ ДАН ЧИШЋЕЊА

Под слоганом ,,Очистимо свет“ у оквиру предмета Чувари природе,ученици 2/1 су дан провели на ушћу Рибнице у Ибар.

У сарадњи са Иницијативом сачувајмо реке Краљева извођење акције је било лако и занимљиво.

Иницијатива је донирала ученицима хигијенске рукавице врло занимљивог дезена,па су ученици лако и кроз дружење покупили отпад на потезу скретања са Улице Зеке Николајевића до ушћа рибнице у Ибар.

Вреће за смеће су се врло брзо напуниле. Овом акцијом васпитно-образовне установе скрећу пажњу јавности на проблем одлагања смећа на местима где не би требало.Такође и проблем у друштву где појединци или групе људи раде на подизању свести о све већем загађењу-отпадне воде које се изливају у Рибницу,одлагање смећа где год се то може,уништавање биљног и животињског света око река и у реци.

Након акције обавештена је и градска ,,Чистоћа“ да својим возилима однесе вреће отпада на градску депонију.

Како се 22.септембар обележава као Светски дан чишћења овом акцијом смо послали поруку да је дан чишћења сваки дан у години.