Семинар „Како побољшати рукопис“

ДешавањаComments Off on Семинар „Како побољшати рукопис“

Дана 22.9.2018. године наставници Основне школе „Вук Караџић” похађали су семинар „Како побољшати рукопис“. Семинару је присуствовало 30 наставника. Организатор програма је Регионални центар за професионални развој запослених у образовању. Аутори програма:  Маријана Минић, дипломирани дефектолог олигофренолог и Дана Ђоковић, професор разредне наставе.

Теме програма :

• Неурофизиолошке основе писања
  • Зрелост рукописа
  • Дисграфија
  • Вежбе за побољшање писања

Општи циљ овог семинара је препознати лош рукопис и унапредити васпитно образовни рад применом стимулативних вежби за побољшање рукописа са ученицима редовне популације и са ученицима који имају потешкоће у развоју.

Учесници семинара су упознати са значајем правилног писања, као и узроцима незрелости рукописа и дисграфије. Овладали су одабраним инструментима процене зрелости рукописа и дисграфије, као и активностима за кориговање лошег рукописа. Наставници су упознати са методиком писања код леворуких ученика. А кроз практичну вежбу обучени су како да помогну леворуким ученицима у писању. Аутори семинара су демонстрирали низ занимљивих и практичних тестова који нам указују на унутрашње одређење која рука је доминантна, односно процену литерализованости.