СЕМИНАР У НАШОЈ ШКОЛИ

ДешавањаComments Off on СЕМИНАР У НАШОЈ ШКОЛИ

У организацији Учитељског  друштва  из Краљева у нашој школи је у недељу, 4. новембра реализован  семинар ,,Употреба лутке у  раду са децом“.

На  занимљив начин, представљена је лутка кроз историју, њен значај у образовању у традиционалном и савременом контексту. Приказана је и  као терапеутско средство и едукативно-дидактичко средство које подстиче на креативност. Поред теоријског дела, полазници су имали прилику да од различитих врста материјала направе лутке као и параване за извођење луткарске представе. Такође су упознати како формирати и водити луткарску секцију у школи и подстицати децу са тешкоћама у развоју употребом лутке.

Аутор семинара је учитељица из наше школе Љуба Радета, а реализатори  Љуба Радета и Весна Ристовић.

Богату галерију слика погледајте кликом на линк испод: