ТРИБИНА НА БЕРАНОВЦУ – МУЗЕЈ(У) У ПОСЕТИ

ДешавањаComments Off on ТРИБИНА НА БЕРАНОВЦУ – МУЗЕЈ(У) У ПОСЕТИ

Музеј(у) у посети“

У четвртак, 24. марта 2016. у препуном холу издвојеног одељења на Берановцу одржана је трибина „Музеј(у) у посети-Завичајна историја Краљева“. Поред историчара, вишег кустоса Мирјане Савић, у програму су учествововали глумци Владан Славковић и Кристина Јевтовић. Публика, у којој је било и садашњих и бивших ђака, наставника, учитеља, родитеља, пензионисаних колега, колега из других школа, могла је уживати у одломцима из чувене „Књиге о Милутину“ и у још чувенијој „Плавој гробници“. Занимљиву причу о историји краљевачког Музеја пратила је презентација са мноштвом фотографија. У музичком делу програма учествовали су ученици наше школе који су својим феноменалним гласовима дали читавој атмосфери још свечанији тон.

Oрганизатор овог својеврсног „перформанса“ је Миленко Ђурић, професор историје. Нису изостале ни награде за најбоље и најуспешније историчаре међу ученицима – књиге које су даривали Музеј и Завод за уџбенике. По речима организатора, ово је само почетак сарадње са значајним институцијама културе у нашем граду и многобројних сусрета на којима ћемо имати прилике да разменимо нека нова искуства и идеје.