Трибина „Пубертет и адолесценција“

ДешавањаComments Off on Трибина „Пубертет и адолесценција“

За ученике петог разреда матичне школе у петак, 27. априла одржана је трибина „Пубертет и адолесценција“.  Ученици су од предавача – наставнице биологије Биљане Вујашевић и наставнице физичког и здравставеног васпитања Тање Ивановски Перић могли да чују основне чињенице о пубертету и адолесценцији, физичким и психичким променама које се јављају у овом периоду, као и многобројне практичне савете.  Осврнуле су се и на значај физичке активности и неговање здравих стилова живота. На веома занимљив, непосредан и приступачан начин предавачи су ову, иначе веома озбиљну и важну тему, успеле да приближе једанаестогодишњацима и одговоре на нека од многобројних питања и недоумица које их муче.