Увек актуелна “Превенција трговине људима”

ДешавањаComments Off on Увек актуелна “Превенција трговине људима”

Да је безбедност ученика за нашу школу важна, доказали смо још једним предавањем и радионицом на тему “Превенција трговине људима”. Татјана Бањац, волонтер Црвеног крста Краљево одржала  је 22. децембра 2023. године  у матичној школи предавање и радионицу на наведену тему. Предавању су присуствовали чланови Ученичког парламента и заинтересовани ученици старијих разреда. Ученици су упознати са појмом експлоатација и облицима експлоатације људи, као и ко све може бити жртва трговине људима,  различитим фазама у ланцу трговине људима, како се заштитити и коме пријавити сумњу на кривично дело трговине људима. Посебна пажња била је посвећена превенцији трговине децом.