Угледни час ”Псалми Давидови”

ДешавањаComments Off on Угледни час ”Псалми Давидови”

Наставну једининицу број 32 ”Псалми Давидови” у петом разреду осмислили смо као угледни час. Веронауци су се тог дана придружиле својим умећем и знањем наставнице страних језика Радица Поповић и Соња Величковић и наставница музичке културе Марија Чубрић. Заједнички смо спровели у дело једну занимљиву замисао: да псалме најпре читамо на три језика – енглеском, немачком и српском, а затим да их и певамо на три језика. Преводе за читање користили смо са сајта Global Bible који најбоље савременом читаоцу сведочи на колико језика и у колико редакција је Свето Писмо преведено. Овако замишљен час пружио је ученицима могућност да речи записане 3000 година пре нас виде и чују у сасвим новом светлу, кроз лепоту три језика и кроз хармонична али савремена музичка извођења. Као додатак, ученици су илустровали стихове 104. Псалма који смо и читали и за то су прва три места по одлуци жирија добила пригодне награде – по збирку песама нашег суграђанина Дејана Алексића. Рекли би смо да се нашим ученицима овакав вид наставе јако допао и надамо се да ће опет бити прилике за сличне сарадње.