Ученици и наставници на дочеку иконе Пресвете Богородице Тројеручице

ДешавањаComments Off on Ученици и наставници на дочеку иконе Пресвете Богородице Тројеручице

Стотину ученика Основне школе „Вук Караџић“ дочекали су икону Пресвете Богородице Тројеручице испред Храма Светог Василија Острошког у Кованлуку. Ученици су са својим наставницима физичког васпитања Стеваном Стојановићем и Маријом Обрадовић и наставницима верске наставе Михајлом Живковићем и Марком Јоргићем направили шпалир између којих је икона прошла, ношена од стране свештеника Ненада Илића, жичког намесника и свештеника Марка Петровића, који су је унели у храм.

Ученици су се поклонили икони и уз пригодно послужење које су припремили домаћини, старешина храма, свештеник Иван Радовановић и свештеник Марко Петровић, са својим наставницима вратили се у школу.

Икона Пресвете Богородице Тројеручице боравиће у Кованлуку на поклоњење верницима од 12. октобра од 18 часова до 13. октобра када у 17 часова одлази у Храм Светог Саве у Краљеву.