Учешће на квизу „Краљево бира знање“

ДешавањаComments Off on Учешће на квизу „Краљево бира знање“

Тема новог серијала квиза „Краљево бира знање“ јесте „Пробој Солунског фронта и стварање Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца“ чиме  су  се организатори и учесници такмичења, Друштво историчара Рашког округа и ученици средњих и основних школа са подручја града Краљева, укључили у обележавање стогодишњице од Првог светског рата. После два круга тестирања у којима се проверавало знање опште информисаности и културе као и познање историје везане за тему квиза, у конкуренцији више десетина ученика, резултатима су се издвојили по десеторо најбољих основаца и средњошколаца. Финални круг такмичења одржаће се  почетком 2019. године у просторијама Народне библиотеке „Стефан Првовенчани“ у Краљеву. Ученици наше школе учесници су квиза, а најбољи резултат међу десет првих основаца постигао је ученик седмог разреда Стефан Закић коме, уз честитке за досадшњи успех, желимо срећу у финалу.