Учешће у пројекту „Еко тим III“

ДешавањаComments Off on Учешће у пројекту „Еко тим III“

У четвртак, 16.09.2021. године у матичној школи ОШ “Вук Kараџић” је организована радионица  у оквиру пројекта под називом „Еко тим III“.

Пројекат спроводи ЈКП „Чистоћа“ Краљево у сарадњи са Одељењем за инспекцијске послове  – Одсек за заштиту животне средине града Краљева. Циљ пројекта је подизање свести основаца о значају екологије.

Наши гости и предавачи  су биле Неда Стефановић, еколог у ЈКП „ Чистоћа“, Славица Поповић, шеф одсека за заштиту животне средине и Данијела Богавац, саветник за заштиту животне средине градске управе града Краљева.

Радионици су присуствовали ученици петог и шестог разреда, који су том приликом имали могућност да обнове стечена, али и стекну нова знања везана за загађивање ваздуха, воде и земљишта. Ученици су имали прилику да активно учествују у радионици, у којој су показали да имају развијену свест о значају екологије.

Поред усмених похвала које су добили од наших гошћи, ученици су награђени и поклонима од Савета за заштиту животне средине града Краљева.