У друштву књижевнице Весне Алексић

ДешавањаComments Off on У друштву књижевнице Весне Алексић

Ученици одељења VI/2 имали су прилику да упознају књижевницу за децу Весну Алексић која је у уторак 14. марта 2023. године била гост  Народне библиотеке „Стефан Првовенчани”. Тада је представљена њена књига „Каљави коњ” која се изучава као домаћа лектира. У питању је дванаест прича са тематиком из свакодневног живота Старих Словена, са занимљивим објашњењима о месту одређеног божанства у словенској митологији. Весна Алексић је посетиоцима говорила како се родила идеја за писање ове књиге, о веровањима наших предака, о инспирацији за писање, начину грађења ликова, али и о значају читања. Одговарајући на бројна питања младих читалаца, приближила им је необични свет ове књиге и по њиховим речима-заинтересовала их за ову тему.

Дружење се завршило ауторкином најавом новог романа који ускоро треба да буде објављен и заједничком фотографијом која ће бити лепа успомена на овај догађај.

Сандра Рудњанин, наставница српског језика и књижевности