У друштву са Стефаном Тићмијем

ДешавањаComments Off on У друштву са Стефаном Тићмијем

У четвртак, 22. фебруара 2024. године у 13 часова, на Дечјем одељењу краљевачке библиотеке, приређено је представљање књиге „Гугуто мемето” Стефана Тићмија, једног од најзапаженијих савремених српских писаца за децу и младе. Реч је о роману који се ослања на традицију најбоље домаће фантастичне литературе. Увођењем етнолошких мотива аутор укида границе времена, а смештањем приче у Село на рубу разума обједињује стварност и машту. Овом књижевном програму присуствовали су ученици 7. разреда матичне школе који су имали прилике да виде и премијерно приказан краткометражни филм који је настао на основу књиге. Из разговора који је са аутором водила библиотекарка Ивана Ћикић, ученици су сазнали шта је била инспирација за писање овог романа, одакле овакав необичан назив, као и колико су сећања из детињства важна за једног писца. Иако је смрт један од централних мотива, роман је, у ствари, прича о љубави. Верујемо да ће се после овако занимљиве приче и међу нашим ученицима наћи неки нови читаоци романа Стефана Тићмија.