Финале квиза Краљево бира знање

ДешавањаComments Off on Финале квиза Краљево бира знање

Друштво историчара Рашког округа и Народна библиотека „Стефан Првовенчани“ у Краљеву као домаћин организовали су 15. априла 2022. године  финале квиза Краљево бира знање – 140 година од када је Карановац постао Краљево.

Учествовали су ученици основних и средњих школа који су се у претходном такмичењу квалификовали за завршницу квиза. Квалификационим тестом и финалним квизом проверавано је знање из историје Карановца-Краљева у 19. веку. Уз помоћ својих наставника историје, ученици су се упознали са знаменитим историјским личностима, важним историјским догађајима и процесима који су обележили локалну историју 19. века. Пратећи савремене технолошке токове квиз је реализован у kahoot апликацији.

Ученици наше школе Љубица Трбољевац и Јанко Јанковић  освојили су друго место.    Финалисте квиза очекују пригодне награде које ће им бити додељене на једној од  наредних свечаности у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“ у Краљеву.