Хајдуци – час интегративне наставе

ДешавањаComments Off on Хајдуци – час интегративне наставе

Још један час интегративне наставе одржан је у нашој школи 6. априла 2022. године у одељењу 7/2. Час су организовали  наставница српског језика и књижевности, Слађана Милојевић и наставник историје Ивица Гољић.

Обједињени су предмети српски језик и историја у корелацији са драмским уметностима и музичком културом. Ученици су утврђивали, проширивали знања из историје о хајдуцима и на сасвим другачији начин су обрадили песму „Мали Радојица“.

Креативном радном атмосфером на часу ученици се навикавају на тимски рад као и на формирање позитивних духовних и моралних вредности. На овај начин се буди љубав према националној историји, народној поезији и ужива се у глуми.