Час интегративне наставе биологије и немачког језика

ДешавањаComments Off on Час интегративне наставе биологије и немачког језика

У нашој школи је 16.маја 2022.године огржан час интегративне наставе биологије и немачког језика  у петом разреду. Тема Здрава исхрана – Gesunde Ernährung  обрађена је садржајно и граматички кроз низ занимљивих задатака и активности за ученике.  Интегративни метод рада између несродних предмета занимљив је изазов  за наставнике,  а предности у савладавању градива за ученике су бројне.  Могуће је достићи исходе на свим нивоима знања кроз забавну, двојезичну авантуру учења.  Кроз добро осмишљене активности  примене стечених знања и креативност ученика у решавању задатака,  дискусијама и запажањима утврђивали смо градиво и процењивали ниво и квалитет стеченог знања.

Часове су реализовале наставница биологије Биљана Вујашевић и наставница немачког језика Соња Величковић , а знање, креативност  и тимски рад  ученика одељења 5/2  награђени су оценама.