Час књижевности

ДешавањаComments Off on Час књижевности

Сарадња наше школе и библиотеке „Стефан Првовенчани“  се наставља. После само  два месеца, од последњег дружења, поново су нам у гостима  песници. Овога пута, песник  Милоје Радовић, ученике  на Берановцу  је изненадио  гошћом, из Београда, песникињом Љиљаном Дугалић.

Занимљиво је да је ова песникиња бивша кошаркашица. Рођена је 1959. године у Инђији. Песник, приповедач, есејист и документарист, живи и ради у Београду. Оснивач је и председник Удружења Колевка или Мајка које се бави афирмацијом дружељубља између деце и особа са инвалидитетом и деце и особа без сличних сметњи.

Књиге за децу: Лука у чаробном дворишту, Лукин камени брод, Пршти, пршти сунчан дан, Ко смо ми, Лука.

Мотивисани ученици су веома брзо остварили комуникацију са песникињом и са задовољством сарађивали  на овом часу. Љиљана  је истакла  хуманост  као најважнију црту личности  и  оно што се негује од малих ногу. Деци је испричала на који начин  је она хумана и како то може и треба да  буде свако од нас.

За крај дружења  песници су поклонили по  једну  своју књигу.