ЧАС У МАЈСТОРСКОЈ РАДИОНИЦИ

ДешавањаComments Off on ЧАС У МАЈСТОРСКОЈ РАДИОНИЦИ

Дана 25.02.2019. године ученицима 2. разреда (2/3, 2/4, 2/5) одржан је час активне, тимске и амбијенталне наставе уз сарадњу и подршку домара школе.

Реализован је час света око нас на коме су утврђивани садржаји о материјалима. Ученици су могли да виде различите материјале и ручне и машинске алате.  Домар, Зоран Шћекић, у свом радном простору (радионици)  ученицима је, на врло занимљив и деци приступачан начин, демонстрирао алате и њихову примену у пракси. Ученици су посматрали како се обрађује, реже дрво, метал, пластика, као и процесе бушења, брушења, полирања… Демонстрација пропраћена звучним ефектима брусилице, фиберке, бушилице  појачала је доживљај код посматрача.

Деци је причињавало велико задовољство само присуство у овом амбијенту, могућност да се упознају са начином обраде различитих материјала. Активно су учествовали, постављали питања, на која им је вољно и свесрдно одговарао, објашњавао и демонстрирао све што их је занимало, домар школе на Берановцу.

Ово дружење је оставило велики утисак на ученике, а верујемо да је то и допринос будућој професионалној оријентацији.