Чајанка са Радовићем

ДешавањаComments Off on Чајанка са Радовићем

Поводом стогодишњице од рођења  Душка Радовића, познатог српског писца, новинара и афористичара у школи смо организовали низ активности.  Многе генерације расле су уз његове стихове, емисије, афоризме. Неке нове генерације су се данас на стогодишњицу од његовог рођена подсетиле дивних стихова и порука.

Наши најмлађи ученици,  из одељења I-1 са учитељицом  Весном Ристовић испољили су своју креативност инспирисани песмама Душка Радовића. Они су на часовима уживали  слушајући  “Јесењу песму”, а резултати њиховог рада су оргинални  показивачи за књиге. На часовима су урадили  и занимљив пано са биографским подацима овог великог песника. Школска библиотека организовала је чајанку за ученике из продуженог боравка. Уз  топли чај разговарало  се о Душку Радовићу. Није било ученика који није  чуо за  “Страшног лава”,  “Плавог зеца” и за “Капетана Џона Пиплфокса”. Учитељица Марија Ракић читала је у библиотеци “Замислите” Душка Радовића и ништа не би било чудно да другаци, након читања нису показали како су разумели песму тумачењем многих непознатих речи, а за крај су доцртали јунаке песме на већ постојеће цртеж брода. Креативну радионицу о Душку Радовићу осмислила је и библиотекарка Јована Миловановић на часовима новинарске секције. Подсетили смо се да је некада давно на ТВ Београду приказивана серија за децу “На слово, на слово”, ученици VI-1 смејали су се духовитим афоризмима из свакодневног живота, а  посебно онима који се односе на васпитање деце и однос деце и родитеља. Многи афоризми су исписани на хамеру да послуже као мудрости. Са једним, који је написан пре  око четрдесет година завршавамо ово извештавање за школски сајт “Волите своју децу и када су крива, јер ће их живот кажњавати и када нису”.