ЧИТАЛАЧКИ МАРАТОН

ДешавањаComments Off on ЧИТАЛАЧКИ МАРАТОН

Издавачка кућа „Клет“ је и ове године кренула са Читалачким клубовима у основним школама, а уз подршку Министарства просвете. Ове школске године и ученици наше школе узели су учешће у овом пројекту. Промовисању читања и неговању љубави према књизи придружили су се ученици 5. разреда.

Кроз радионице представљени су и тумачени романи 2. кола едиције Читалачког маратона, а радионицу води наставник српског језика Слађана Милојевић.

Овог четвртка ученици Читалачког клуба били су гости школске библиотеке. Разговарајући о роману „Навијам за шаптача“ Биљане Марковић Јевтић, пратили смо одрастање упорне и храбре девојчице Оље. Ученици су видели колико је важно у животу следити своје снове. Роман их је инспирисао да размишљају о томе да снови нису неоствариви.

Погледајте богату галерију фотографија: